skip to Main Content

Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü Duyurusu – Ürdün Haşimi Krallığı Menşeli Bazı Tarım ve İşlenmiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulaması İçin Tıklayınız.

06 Ağustos 2018 / Pazartesi 14:44:29 | Görüntülenme : 22

7 Temmuz 2018 tarihli ve 30471 Sayılı 1. Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan Ürdün Haşimi Krallığı Menşeli Bazı Tarım ve İşlenmiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Tebliğ kapsamında Beyanname Sırasına Göre Tahsis Yöntemi  (BSGTY) Tarife Kontenjanlarından yararlanabilmek için gümrük beyannamesinin tescili esnasında; anlaşma kodu alanında "UHK" ,muafiyet kodu alanında ise "TFKTJ" kodlarının seçilmesi gerekmektedir.

Beyan edilen GTİP için kontenjan dahilinde yeterli miktar bulunmaması durumunda "TFKTJ" kodu seçilmiş beyanname tesciline sistem izin vermeyecektir.

Söz konusu uygulama 06.08.2018 tarihi saat 15.30 itibariyle devreye alınacaktır.

Kaynak: http://www.gtb.gov.tr

Kaynak: IGMD – http://www.igmd.org.tr/haber/Risk-Yonetimi-ve-Kontrol-Genel-Mudurlugu-Duyurusu–Urdun-Hasimi-Kralligi-Menseli-Bazi-Tarim-ve-Islenmis-Tarim-Urunleri-Ithalatinda-Tarife-Kontenjani-Uygulamasi-Icin-Tiklayiniz-6-8-2018

Back To Top