skip to Main Content

Gümrük müşavirleri kan bağışı nöbetinde

28 Ocak 2019 / Pazartesi | Görüntülenme : 30

“26 Ocak Dünya Gümrük Günü” kutlamaları çerçevesinde İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) geleneksel “Bir Lokma Bir Can” kan bağışı kampanyalarını bir kez daha gerçekleştirdiler.

Gümrük müşavirleri kan bağışı nöbetinde

Muratbey Gümrük Müdürlüğü’nde (Çatalca) 25 Ocak Cuma yapılan “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” kutlamalarında Gümrük Müşavirleri, gümrük müdürlüğü çalışanları ve vatandaşlar kan bağışında bulundular. Bağışın ardından vatandaşlara bir Osmanlı geleneği olan lokma tatlısı dağıtıldı.

 


 
Özellikle kış aylarında kan bağış oranın düştüğüne dikkat çeken İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Serdar KESKİN, vatandaşları kan bağışı konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. KESKİN “Acılar kapımızı çalmadan acılara deva olmayı bilmeliyiz. Kan bağışı sadece hayat kurtarmaz, kan ihtiyacı olan hastaların ailelerine de umut olur, hayat olur. Gümrüklerin sigortası olan Gümrük Müşavirleri olarak camiamızın bu anlamlı gününde böylesine önemli bir kampanyayı yıllardır düzenlemekten dolayı büyük bir gurur ve onur duymaktayız. Kan bağışı kampanyamıza destek veren herkese sonsuz teşekkür ederim.” dedi.
 
Muratbey Gümrüğü’nde görev yapan Gümrük Müşavirleri, gümrük çalışanları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen kampanyada 104 ünite kan bağışlandı.

Haberin orjinali için TIKLAYINIZ

Kaynak: IGMD – http://www.igmd.org.tr/haber/Gumruk-musavirleri-kan-bagisi-nobetinde-28-1-2019

Back To Top