skip to Main Content

Gümrük Müşavirleri 109. yıllarını kutladı…

14 Haziran 2018 / Perşembe 00:59:57 | Görüntülenme : 3

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) düzenledikleri geleneksel iftar yemeğinde mesleklerinin 109. yaşını bini aşkın davetli ile kutladı.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD); WOW İstanbul Hotel’de düzenledikleri geleneksel iftar yemeğinde mesleklerinin 109. yaşını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın üst yönetiminin, çok sayıda gümrük müşaviri ile gümrük müşavir yardımcısının, iş dünyasının ve stk temsilcilerinin katılımıyla kutladı.

Gümrük müşavirlik mesleğinin 109. yılının kutlandığı gecede bir konuşma yapan İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Başkanı Serdar Keskin, gümrük müşavirlerinin, yüz binden fazla çalışanıyla gümrük işlemlerinin %91’ni gerçekleştirdiğini belirtti.

Yüz dokuz yıllık meslek tarihlerinin yazılı ve görsel eserlerini Gümrük Müşavirleri Müzesi’nde sergilediklerini de dile getiren Keskin, kurdukları müzenin dünyada ilk ve tek olduğunu belirtti.

Gümrüklerin sadece gümrük işlemlerinin yapıldığı yerler olmadığı dile getiren Keskin “Gümrükler insan, hayvan sağlığının, çevrenin ve doğanın korunması, ülke güvenliğinin sağlanması, rekabet gücünün arttırılması için de çalışıldığı yerlerdir. Bu nedenle düzenlediğimiz milyonlarca beyannamede bu unsurlara dikkat ediyor, ülkemizin dış ticarette büyümesi için hassasiyetle ve etik çerçevesinde çalışıyoruz. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. 
Ayrıca mesleğimizin 109 yıllık tarihinde büyük önem taşıyan, Türkiye Cumhuriyetini kuran, bu güzel Yurdumuzu bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de saygı ve minnetle anıyorum. En büyük teşekkürümde Ulu Önder içindir.” ifadelerini kullandı.

Haberin orjinali için TIKLAYINIZ

Kaynak: IGMD – http://www.igmd.org.tr/haber/Gumruk-Musavirleri-109-yillarini-kutladi–14-6-2018

Back To Top